KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808267
nr 1480 8267
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1949, Landskap. Olja på pannå, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:50:37
1/8 17:57:42
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler